Hakkımızda

İlkay Makina'nın 1994 yılında başlayan faaliyetlerinin temeli aslında biraz daha geriye Ankara İskitlerdeki iş makinecilerinin bir okulu sayılan Öğün Han ve Örnek Han’da 1983 yılına kadar gitmektedir. İş makinesi yedek parça tedariki ile başlayan faaliyetleri daha sonraları üretimin de devreye girmesiyle Ostim OSB'de artan bir ivme ile devam etmiştir.

İlkay Makina'nın gelişimini değerlendirmek gerekirse; 2011'den bugüne faaliyetlerini olağan üstü bir başarı ile sürdürmektedir. Üretim, ihracat ve iç pazar satışlarında çok olumlu gelişmeler yaşayan İlkay Makina iş makineleri yedek parça temini ve satışı dışında, hidrolik çelik boru imalatında da uzmanlaşmıştır.

İlkay Makina olarak 2009'dan 2019 yılına kadar yapılan faaliyet planı kapsamında uluslararası ticari ve üretim iş birliklerinin artırılması, Ar-Ge Merkezi'nin kurulması, komple ve yüksek basınca dayanıklı hidrolik çelik boru üretimi çalışmaları başarı ile tamamlanmıştır.

Firmamız; iş makineleri endüstrisinde yaşanan hızlı gelişmelere ve teknolojik değişimlere uyum sağlayabilmek, ulusal ve uluslararası projelerde yer alabilmek için araştırma ve geliştirme faaliyetlerini hızlı bir şekilde yürütmektedir. Yurt içi yedek parça ve ihracat pazarlarını geliştirmek amacı ile ürün çeşitliliğini artırmış ve daha da artırmayı hedeflemektedir.

+